Login
/alerta/lege-privind-stabilirea-unor-masuri-de-redresare-si-eficientizare-a-resurselor-publice-si-pentru-modificarea-si-completarea-unor-acte-normative/
Inregistrare
Recuperare parola
In caz ca ai uitat parola, introdu in campul de mai jos adresa de email si se va trimite un email cu link pentru resetarea parolei.
Abonare newsletter zilnic!
[mailpoet_form id="3"]
Lege privind stabilirea unor măsuri de redresare şi eficientizare a resurselor publice şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative
Universul Fiscal
Valabil la 18 decembrie 2025
Legea nr. 239/2025 aduce modificări semnificative și în domeniul funcționării societăților. Impune o sumă minimă pentru valoarea capitalului social și aduce și modificări privind distribuirea de dividende interimare sau condiționări privind restituirea unor împrumuturi către persoane afiliate.
Raspuns partial - Testează gratuit timp de 7 zile!
Principalele modificări sunt:
Înregistrează-te pentru răspunsul complet
● Alerte Fiscale scrise si video!
● Consultant AI disponibil 24 din 24
● Acces Reviste Bența – Prietenii Fiscalitatii si P. Contabilitatii –
● Acces la baza de date de spețe din toate domeniile de activitate
● Răspundem la orice speță din domeniile fiscalitate, contabilitate și resurse umane
● Dăm răspunsuri personalizate pentru fiecare situație în parte
● Interpretam legislația în așa fel încât să fie pe înțelesul tuturor
● Ai siguranță în relația cu autoritățile
● Te asiguri ca ești în legalitate