Login
/revista/prietenii-fiscalitatii-nr-21-4/
Înregistrare
Recuperare parola
În caz că ai uitat parola, introdu în câmpul de mai jos adresa de email și vei primi un email cu link pentru resetarea parolei.
Abonare newsletter zilnic!
[mailpoet_form id="3"]
Prietenii Fiscalității nr. 21
Bența Adrian
Valabil la 21 mai 2024
În numărul de astăzi se remarcă un articol privind implicațiile fiscale din perspectiva TVA și a impozitului datorat de nerezidenți pentru achiziții și utilizări de softuri de la societăți din state terțe, respectiv o analiză privind arhivarea facturilor din sistemul RO e-Factură pentru prima perioadă a anului 2024 și alte articole interesante.
Acces limitat. Testează gratuit timp de 7 zile!
Pentru a vizualiza revista trebuie sa aveți un cont activ pe platforma. Creați un cont pentru a testa gratuit timp de 7 zile sau folosiți butonul “Loghează-te acum” dacă aveți un cont creat!
Articol scris de catre Bența Adrian, in data de 21 mai 2024.
Adrian Bența este consultant fiscal și auditor financiar. Are o experiență profesională de peste 15 ani în contabilitatea și fiscalitatea românească și internațională. Este auditor pentru fonduri europene, este autorizat ca expert fiscal în litigii cu autoritatea fiscală. Autor și coautor de cărți și tratate de fiscalitate și contabilitate, Adrian Bența este lector al unui curs de fiscalitate, lector al unui curs pentru pregătirea examenului de consultant fiscal organizat de o entitate autorizată. Fondator al revistelor de specialitate Prietenii Contabilităţii și Prietenii Fiscalităţii.