Login
/subiect/gestiune-si-monografie-in-cazul-unei-florarii/
Inregistrare
Recuperare parola
In caz ca ai uitat parola, introdu in campul de mai jos adresa de email si se va trimite un email cu link pentru resetarea parolei.
Abonare newsletter zilnic!
[mailpoet_form id="3"]
Gestiune si monografie in cazul unei florarii
Romeo Negrut
Valabil la 13 ianuarie 2026
Situatie de fapt:
Florarie, vanzare cu amanuntul, primeste facturi flori la bucata. Florile se vand ori la bucata, ori se includ intr-un buchet/aranjament. Florile/buchetele care nu s-au vandut la timp se pot vinde cu reducere.
Intrebare:
Cum se tine in practica evidenta gestiunii, ca sa se poata avea o valoarea a stocului si sa se faca descarcarea de gestiune bine? Luasem in calcul ca la fiecare buchet/aranjament sa se faca un bon cu materialele utilizate si pretul buchetului, dar pare greu de pus in practica. Un exemplu concret m-ar ajuta.
Raspuns partial - Testează gratuit timp de 7 zile!
In practica si recomandabil este tinerea gestiunii global valorice, atata timp cat in florarie nu exista posibilitatea de a avea un program de gestiune.
In cazul gestiunii global valorice av
Înregistrează-te pentru răspunsul complet
● Alerte Fiscale scrise si video!
● Consultant AI disponibil 24 din 24
● Acces Reviste Bența – Prietenii Fiscalitatii si P. Contabilitatii –
● Acces la baza de date de spețe din toate domeniile de activitate
● Răspundem la orice speță din domeniile fiscalitate, contabilitate și resurse umane
● Dăm răspunsuri personalizate pentru fiecare situație în parte
● Interpretam legislația în așa fel încât să fie pe înțelesul tuturor
● Ai siguranță în relația cu autoritățile
● Te asiguri ca ești în legalitate
Articol scris de catre Romeo Negrut, in data de 13 ianuarie 2026.
Membru fondator al grupului Tax Advisors si Larrom Expert cu o vasta experienta profesionala.
Ne propunem sa oferim cele mai bune solutii în domeniul financiar-contabil, politicii manageriale si resurselor umane, astfel încât sa asiguram partenerilor nostri un background solid în realizarea obiectivelor.