Login
Inregistrare
Recuperare parola
In caz ca ai uitat parola, introdu in campul de mai jos adresa de email si se va trimite un email cu link pentru resetarea parolei.
Abonare newsletter zilnic!
O persoana angajata la mai multe societati trebuie sa prezinte concediul medical tuturor angajatorilor?

Ioana – Camelia Vișan
Valabil la 11 Decembrie 2019
Situatie de fapt:
Un salariat cu CIM 8 ore prezinta concediul medical la unitatea unde are functia de baza. Pe langa contractul de 8 ore/zi mai are alte doua contracte cu timp partial de 2 ore/zi.
Intrebare:
Poate desfasura activitate in timpul concediului medical la societatile unde are CIM cu timp partial sau este obligatorie plata concediului medical si acolo?
Raspuns partial - Testează gratuit timp de 7 zile!
Concediul medical se acorda ca urmare a incapacitatii temporare de munca a salariatului. Avand in vedere ca angajatul nu are capacitatea fizica de a presta munca, co
Înregistrează-te pentru răspunsul complet
● Alerte Fiscale scrise si video!
● Consultant AI disponibil 24 din 24
● Acces Reviste Bența – Prietenii Fiscalitatii si P. Contabilitatii –
● Acces la baza de date de spețe din toate domeniile de activitate
● Răspundem la orice speță din domeniile fiscalitate, contabilitate și resurse umane
● Dăm răspunsuri personalizate pentru fiecare situație în parte
● Interpretam legislația în așa fel încât să fie pe înțelesul tuturor
● Ai siguranță în relația cu autoritățile
● Te asiguri ca ești în legalitate
Articol scris de catre Ioana – Camelia Vișan, in data de 11 Decembrie 2019.
Avand la baza studii juridice si o specializare in fiscalitate, practic o abordare a spetelor din doua puncte de vedere, fapt ce imi permite o intelegere mai buna in special in cazul spetelor complexe care nu necesita doar cunostinte in domeniul fiscalitatii.
In decursul ultimilor 8 ani am avut ocazia sa particip la diferite cursuri si seminarii sustinute de specialisti recunoscuti in domeniul fiscalitatii, ajungand astazi sa pot rezolva o gama variata de spete si sa pot raspunde cu promptitudine la intrebarile clientilor.