Login
/subiect/casa-de-marcat-pentru-vanzarea-de-crotali/
Înregistrare
Recuperare parola
În caz că ai uitat parola, introdu în câmpul de mai jos adresa de email și vei primi un email cu link pentru resetarea parolei.
Abonare newsletter zilnic!
[mailpoet_form id="3"]
Casa de marcat pentru vânzarea de crotali
Ioana – Camelia Vișan
Valabil la 28 aprilie 2026
Situatie de fapt:
Societatea are ca obiect de activitate vanzarea de crotalii. Crotaliile se vand doar cu factura atat catre cabinete, asociatii de crescatori cat si persoane fizice (persoane fizice care au un cod de exploatatie emis de medicul veterinar). Mentionez ca toate incasarile se fac prin banca.
Intrebare:
Societatea este obligata sa aibe casa de marcat?
Raspuns partial - Testează gratuit timp de 7 zile!
Legislația în vigoare stabileste în mod expres: ” Operatorii economici c
Înregistrează-te pentru răspunsul complet
● Alerte Fiscale scrise si video!
● Consultant AI disponibil 24 din 24
● Acces Reviste Bența – Prietenii Fiscalitatii si P. Contabilitatii –
● Acces la baza de date de spețe din toate domeniile de activitate
● Răspundem la orice speță din domeniile fiscalitate, contabilitate și resurse umane
● Dăm răspunsuri personalizate pentru fiecare situație în parte
● Interpretam legislația în așa fel încât să fie pe înțelesul tuturor
● Ai siguranță în relația cu autoritățile
● Te asiguri ca ești în legalitate
Articol scris de catre Ioana – Camelia Vișan, in data de 28 aprilie 2026.
Avand la baza studii juridice si o specializare in fiscalitate, practic o abordare a spetelor din doua puncte de vedere, fapt ce imi permite o intelegere mai buna in special in cazul spetelor complexe care nu necesita doar cunostinte in domeniul fiscalitatii.
In decursul ultimilor 8 ani am avut ocazia sa particip la diferite cursuri si seminarii sustinute de specialisti recunoscuti in domeniul fiscalitatii, ajungand astazi sa pot rezolva o gama variata de spete si sa pot raspunde cu promptitudine la intrebarile clientilor.