Deductibilitate cheltuieli cu educatia timpurie

Articol publicat in data de: 12 Februarie 2021
Categorii: Impozitul pe profit
 

Situația de fapt:

Odata cu legea 239 din l noiembrie 2020 care modifica Codul fiscal s-au introdus la cheltuieli deductibile, cheltuielile cu educatia timpurie a copiilor salariatilor.

Întrebare:

Care sunt conditiile de deductibilitate in cazul decontarii unor cheltuieli efectuate cu gradinita copilului in varsta de 5 ani?

Raspuns partial - Testează gratuit timp de 7 zile!

NOTA: La data prezentei opinii autoritatile nu au adoptat normele de aplicare a acestor modificari sau o procedura justificativa financiar-contabila.

Conform art. 25

Înregistrează-te pentru răspunsul complet

● Alerte Fiscale
● Acces Reviste Bența – Prietenii Fiscalitatii si P. Contabilitatii –
● Acces la baza de date de spețe din toate domeniile de activitate
● Răspundem la orice speță din domeniile fiscalitate, contabilitate și resurse umane
● Dăm răspunsuri personalizate pentru fiecare situație în parte
● Interpretam legislația în așa fel încât să fie pe înțelesul tuturor
● Ai siguranță în relația cu autoritățile
● Te asiguri ca ești în legalitate

Distribuie pagina
Simona Clisu

Articol scris de catre Simona Clisu, in data de 12/02/2021.

Inca din perioada liceului am inteles ca drumul meu in viata va fi legat de contabilitate. Absolventa a unui liceu si mai apoi a unei facultati cu profil economic, activitatea mea a fost si continua sa fie legata de contabilitate, fiscalitate, domeniul financiar. Inca de pe vremea studentiei am avut norocul sa ma angajez intr-o firma de contabilitate unde am capatat experienta necesara pentru ca mai apoi sa-mi infiintez propria societate cu domeniu de activitate in contabilitate si fiscalitate.

Vezi toate articolele scrise de Simona Clisu