Login
Inregistrare
Recuperare parola
In caz ca ai uitat parola, introdu in campul de mai jos adresa de email si se va trimite un email cu link pentru resetarea parolei.
O societate poate avea CAEN 6920 principal si CAEN 7112 secundar?

Ioana – Camelia Predescu
Situatie de fapt:
O societate infintata in anul 2011, cu domeniul principal de activitate „Activitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea” doreste sa-si adauge si activeze un nou cod CAEN, 6920 – „Activităţi de contabilitate şi audit financiar consultanţa în domeniul fiscal”.
Asociatul unic este membru CECCAR (expert contabil).
Intrebare:
Se poate ca cele doua coduri CAEN sa functioneze in paralel in cadrul aceleasi societati? Codul 6920 ca activitatea principala iar codul 7112 ca activitate secundara?
Sau ar fi necesar infinatarea unei noi societati ori schimbarea codului principal (fara a mai desfasura pe viitor activitati aferente codului CAEN 7112) de activitate al societatii existente?
Raspuns partial - Testează gratuit timp de 7 zile!
Legislatia din domeniul contabilitatii impune urmatoarele restrictii pentru societatile de contabilitate:
*
Înregistrează-te pentru răspunsul complet
● Alerte Fiscale
● Acces Reviste Bența – Prietenii Fiscalitatii si P. Contabilitatii –
● Acces la baza de date de spețe din toate domeniile de activitate
● Răspundem la orice speță din domeniile fiscalitate, contabilitate și resurse umane
● Dăm răspunsuri personalizate pentru fiecare situație în parte
● Interpretam legislația în așa fel încât să fie pe înțelesul tuturor
● Ai siguranță în relația cu autoritățile
● Te asiguri ca ești în legalitate